strony wordpress

Czym jest wordpress?

Jest to bardzo popularne otwarte oprogramowanie, z którym tworzymy strony www. Obecnie większość stron w sieci jest oparta na wordpress-ie. Dla osoby, która szuka informacji w sieci, strona oparta na wordpress z wyglądu niczym się nie będzie różnić od innych stron www. To że strona jest na wordpress-ie jest ważne dla właściciela strony, bo dzięki temu oprogramowaniu każdy kto ma dostęp do panelu zarządzania za pomocą loginu i hasła może sam edytować treść na stronie, dodawać zdjęcia. Jeśli ma większą wiedzę może też dodawać całe podstrony, przyciski w menu i inne elementy. Są też strony www z panelem zarządzania oparte na innych rodzajach oprogramowania np. joomla, a także niektórzy informatycy piszą swoje autorskie systemy.
Naszym zdaniem zaletą wordpress-a jest łatwa obsługa, jest przyjazny dla wyszukiwarek, co znaczy że strona www oparta na wordpress-ie będzie lepiej/łatwiej się pozycjonowała np. w google. Naszym zdaniem ma bardzo wysoką niezawodność, co znaczy że jest ciągle udoskonalane i dzięki temu strona oparta na tym oprogramowaniu jest stabilna (nie psuje się, nie znika nagle bez powodu). Poza tym dzięki częstemu udoskonalaniu jest coraz lepiej zabezpieczony przed różnymi atakami z zewnątrz.

Podsumowując strona www oparta na oprogramowaniu wordpress dla oglądającego ją wygląda tak samo, jak każda inna strona i tylko jej właściciel widzi, kiedy korzysta z panelu zarządzania, że jest zbudowana za pomocą tego oprogramowania. Czyli wordpress ma charakterystyczne zaplecze.

Kiedyś na wordpress tworzyło się głównie blogi, teraz za pomocą tego oprogramowania można zrobić praktycznie każdą stronę www.
Nie trzeba kupować konta na wordpress.com, żeby mieć stronę opartą na wordpress. Można tak jak każdą inną stronę, umieścić stronę wordpress na jakimkolwiek serwerze, kupić hosting u dowolnego dostawcy. My zajmujemy się instalacją oprogramowania, połączeniem go z bazą danych i konfiguracją.

Tu są przykłady stron www opartych na wordpress, które wykonywaliśmy.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem.

W naszym cenniku oraz w opisach dot. stron www pojawia się także określenie CMS (ang. Content Management System) – jest  to system zarządzania treścią. Dzięki temu systemowi można dodawać, usuwać treść strony www i dodawać zdjęcia.