Home » blog » Podstawowe informacje dot. hostingu

Podstawowe informacje dot. hostingu

Chcąc stworzyć Blog należy zaopatrzyć się w serwer tzn. miejsce w którym będzie znajduje się strona oraz  domenę czyli  nazwę strony www .  Możemy je zakupić albo skorzystać z darmowych. Jeżeli decydujemy się na zakup musimy pamiętać, że są droższe i tańsze serwery oraz domeny.

Cena serwera zależy miedzy innymi od ilości miejsca, transferu i ilości baz danych Jeżeli chodzi o domeny to najtańsze są regionalne (np. .katowice.pl), najdroższe są z końcówką pl.

Na jednym serwerze można utworzyć kilka stron wszystko zależy od tego ile mamy na nim miejsca. Dobrze do każdej ze stron mieć osobną domenę, ale istnieje też taka możliwość, żeby każda ze stworzonych stron miała jedną domenę. (Na przykład zakupujemy domenę kuchnia.pl i tworzymy subdomeny ciasta.kuchnia.pl , potrawy.kuchnia.pl itd. )

Gdy już będziemy posiadać gotową stronę oraz domenę wówczas dobrze jest dopisać jej adres do różnych przeglądarek np. korzystając z linka poniżej dopiszemy naszą stronę do przeglądarki Google, dzięki temu adres naszej strony będzie się w niej wyświetlał http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl. Adres stworzonej strony po wpisaniu frazy znajdzie się na samym końcu, żeby strona przeszła na wyższą pozycję dobrze jest  ją pozycjonować.