Home » blog » Grafika na potrzeby stron www

Grafika na potrzeby stron www

Podczas projektowania stron www bardzo przydatne są różnego typu zdjęcia i grafika wektorowa. Część z nich można wykonać samodzielnie, ale bardzo często na stronach www i w projektach graficznych wykorzystywane są wektory, zdjęcia, tekstury i tła kupowane na portalach stockowych. Na tego typu stronach możemy znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju przydatnych półproduktów do wykonania różnego typu projektów graficznych – też na potrzeby druku.

Zdjęcia i wektory wykorzystane przy projektowaniu layoutu strony szkoły muzycznej

 

tła i teksturyNa przykład na potrzeby strony www dla szkoły muzycznej można wykorzystać zdjęcia osób grających na różnych instrumentach – ciężko takie zdjęcia wykonać samodzielnie. Zakup fotografii w agencji stockowej jest tańszy i przede wszystkim szybszy. Poza tym nie każdy projektant umie robić ładne zdjęcia. Fotografie można umieszczać jako tła strony, na top-ie, w treści w dowolnym miejscu. W pracy projektanta przydatne są też pliki wektorowe – po zakupie takiego pliku nie tylko można go dowolnie skalować, ale też przerabiać, wykorzystywać jego części, przebudowywać itp. Na przykład wektor z klawiaturą fortepianu można wykorzystać jako menu strony www. W praktyce bardzo duża część projektów stron internetowych jest oparta na plikach stockowych.

pliki wektorowe, tła

Niedawno zakończyliśmy wykonywać dwie wersje projektu strony www dla szkoły muzycznej, czeka nas wykonanie następnej wersji, gdzie skorzystamy z plików dostępnych miedzy innymi tutaj: http://pl.depositphotos.com/ .
Efekty naszych prac udostępnimy jak zawsze na blogu.