Home » blog » Księgowość w Fabryce DizajNu

Księgowość w Fabryce DizajNu

Witam serdecznie w swoim pierwszym wpisie z dziedziny która mnie interesuje od strony księgowości. Odsyłam Cię czytelniku do naszej strony www.fabryka-dizajnu.pl, tam bardzo szczegółowo jest opisane, czym dokładnie się zajmujemy w skrócie napiszę, że projektujemy strony www, animowane banery, materiały na potrzeby druku.

Stawiamy na kontakt z Klientem głównie przez pocztę elektroniczną, gdyż w słowie pisanym jest jasno sprecyzowane czego od nas Klient wymaga. A dopiero potem stawiamy na komunikację telefoniczną, czy też osobistą. W momencie, gdy już wszystko jest ustalone wkracza do firmy moja dziedzina. Wystawiam rachunki pro-forma.

Jak w każdym rachunku zawarte jest, to za co dany Klient płaci, np.: aktualizacja strony www, projekt graficzny strony www, projekt tapety, itp. Pobieramy 15% zadatku z całości zlecenia. Po wpłacie zadatku, zaczynamy wykonywać zlecenie.

Na samym końcu, gdy Klient zaakceptuje wszystko w danym zleceniu, wystawiam rachunek-proforma w tytule piszę, że danego dnia została wpłacona zaliczka w danej kwocie, do zapłaty wpisuję kwotę faktyczną jaką trzeba wpłacić.

Gdy na koncie jest wpłata za pro-formę, wystawiam właściwy rachunek.Oryginał rachunku wysyłam pocztą.
Czas realizacji danego zlecenia zależy w dużej mierze od Ciebie, gdyż dość często jest tak, że nie otrzymujemy na czas materiałów do danej strony www. Jeżeli zlecasz nam wykonanie danego baneru flash, czy też innego zlecenia, współpracuj z nami drogi Kliencie. Na tym kończę ten artykuł i zapraszam do następnych, które ukażą się wkrótce na naszym blogu.

Iwona Dawidowicz